مدیریت گله های مادر در شرایط آب و هوایی گرم

مدیریت گله های مادر در شرایط آب و هوایی گرم

 

مدیریت گله های مادر در شرایط آب و هوایی گرم : در کشورهایی که دمای هوا اغلب به بالاتر از ۳۰ درجه سانتی گراد می رسد باید مدیریت خاصی را برای ثابت نگه داشتن تولید در گله اعمال نمود. صنعت پرورش مرغ گوشتی امروزه نیاز به تولید جوجه ای با کارآیی بسیار بالا ، افزایش وزن سریع ، ضریب تبدیل غذایی خوب و ماندگاری بالا دارد تا بیشترین میزان گوشت را تولید نماید. در عین حال متخصصین اصلاح نژاد طیور باید سطح تولید را در گله های مادر ، در حداکثر مقدار ممکن حفظ نمایند. علت تأکید مداوم بر بالا بودن میزان تولید ، بیشتر بودن تعداد تخم مرغ قابل جوجه کشی است ؛ زیرا از این طریق می توان به تعداد بیشتری جوجه یکروزه گوشتی دست یافت . همان گونه که گله های مادر به منظور بهبود مستمر و مداوم در عملکرد جوجه های گوشتی ، به گزینی می شوند. قابلیت افزایش وزن سریع در مرغ مادر نیز افزایش می یابد. مدیران تولید گله های مادر باید با پذیرفتن این موضوع و تنظیم و بهبود روش های مدیریتی به حداکثر توان ژنتیکی مرغ های گله خود در زمینه تولید دست یابند. به طور مثال اگر در گله های مادر امروزی اصول تغذیه به خوبی رعایت نشود و یا اینکه از معیار نامناسبی برای کنترل وزن گله در این مرحله خوراک بیشتری مصرف کرده و زمانی که به مرحله تولید می رسد وزن بسیار بالاتری داشته باشد در چنین گله ای سن بلوغ جنسی افزایش یافته و شروع تولید به تأخیر می افتد عملکرد تولید گله پایین تر از حد انتظار خواهد بود.

مشکلات در مناطق آب و هوای گرم:

مشکل اصلی در مناطق گرمسیری بالا بودن دمای هوا می باشد . حرارت به طور مستقیم و غیر مستقیم اثرات نامطلوب زیادی روی جوجه ها می گذارد . اثرات مستقیم نامطلوب زیادی روی جوجه ها می گذارد. اثرات مستقیم عبارتند از : تلفات بالا ، کاهش مصرف غذا و دارا بودن سرعت رشد آهسته ، ضریب تبدیل غذایی نامطلوب و کاهش در باروری. اثرات غیر مستقیم عبارتند از: گرمازدگی گله ، بروز بیماری ها به خصوص عفونت های باکتریایی از قبیل اشرشیا کلی و سالمونل ، وقوع بالای کانیبالیسم به علت شدت نور زیاد در نواحی گرمسیری.

اصول مدیریت:

هدف کلی در مزارع مرغ مادر تولید تعداد زیادی جوجه یکروزه گوشتی و تخم گذار با کیفیت عالی است جهت رسیدن به این هدف مدیریت اصولی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و باید تمام نکات زیر را مورد توجه قرارداد:

۱-  رعایت کامل اصول بهداشتی ایزوله بودن مزرعه ، یک سن بودن جوجه ها در سالن های یک مزرعه و تخلیه همزمان سالن ها ، نظافت و سپس ضدعفونی کامل سالن ها پس از تخلیه ، کنترل صحیح ورود و خروج در مزرعه و معدوم نمودن صحیح لاشه های تلفات.

۲- نوک چینی صحیح و با دقت

۳- برنامه فوری کنترل شده

۴- برنامه غذایی کنترل شده

۵ برنامه واکسیناسیون مناسب

۶- مراقبت صحیح از گله

۷- آب آشامیدنی با کیفیت خوب

۸- کنترل وزن بدن و یکنواختی گله

۹- تهویه مناسب

۱۰- تغذیه صحیح و فرمول های غذایی مناسب

پیشگیری و حل مشکلات دمای بالا:

گرم بودن هوا در مناطق گرمسیری یک مشکل دائمی است زیرا در این کشورها دمای هوا بالاتر از ۳۰ درجه سانتیگراد طبیعی است. حداکثر دمای روزانه می تواند به ۳۹ تا ۴۰ درجه نیز برسد ، مرغدار باید برای حل مشکلات مربوطه موارد زیر را رعایت نماید:

۱-  کاهش دمای سالن پرورش جوجه از طریق عایق سازی سقف و پاشیدن آب روی آن و استفاده از مه پاش     در داخل سالن و داشتن یک سیستم تهویه خوب.

۲- تهویه سالن جوجه ها را با نصب یک هواکش با اندازه بزرگتر از ۳۶ اینچ افزایش دهید و در مناطق که احتمال قطع برق وجود دارد باید به تعداد کافی دریچه هوا در سقف و یا در دیوار سالن نصب نمود تا در هنگام قطع برق بتوان از تهویه طبیعی بهره گرفت.

۳- مصرف آب آشامیدنی را افزایش دهید. برای خنک نگه داشتن آب لوله اصلی آب باید در زیرزمین نصب شده باشد. در صورت وجود امکان آلودگی آب ، جهت از بین بردن عوامل بیماری زا از قبیل کلی فرم ها آب باید ضدعفونی شود.

۴- افزایش میزان مصرف غذا با تغییر دادن برنامه نوری ، به طوری که جوجه ها هنگام صبح که خنک ترین ساعات روز است قادر به مصرف غذا باشند. در ضمن می توان با افزایش میزان تراکم مواد مغذی خوراک و تأمین تهویه خوب به این مسئله کمک نمود.

۵- کاهش تراکم سالن در مواقع گرما

مدیریت گله های مادر گوشتی:

کنترل وزن بدن مرغ ها: با توجه به اینکه جوجه های گوشتی به نحوی اصلاح شده اند که دارای سرعت رشد زیاد و راندمان غذایی بالایی باشند ، بنابراین مرغ های گله های مادر نیز باید دارای صفات ژنتیکی مشابهی باشند. با وجودی که افزایش وزن سریع در جوجه های گوشتی ضروری است ولی ثابت شده است که این مسئله می تواند مشکل آفرین باشد. کنترل وزن در مرحله رشد و قبل از تخمگذاری بسیار مشکل می باشد ولی از بیشترین اهمیت برخوردار است. عدم توجه به وزن مرغ ها و خروس های گله مادر گوشتی می تواند باعث به تأخیر افتادن آغاز تولید تا بعد از ۲۵ هفتگی شود. در نتیجه تعداد کمتری تخم از هر قطعه مرغ حاصل گشته ، باروری و جوجه در آوری کاهش می یابد و مرغ  در حال تخمگذاری نسبت به هوای گرم حساس تر می شود. بدین ترتیب تلفات چنین گله ای بیشتر بوده و عملکرد پایین تری را نشان می دهد.

کنترل وزن بدن :

۱-  کنترل شدید وزن بدن مرغ در سنین اولیه ضروری است . ازاء هر مرغ ۰.۵ کیلوگرم از خوراک پیش دان در نظر بگیرید.این مقدار باید برای دوهفته تغذیه کامل ، کافی باشد. سپس خوراک رشد را مورد استفاده قرار داده و محدودیت غذایی را اعمال نمایید وزن بدن مرغ در چهار هفتگی باید بین ۴۰۰ تا ۴۵۰ گرم باشد.

۲- یک افزایش وزن دائمی و آهسته را بین سنین ۵ تا ۱۵ هفتگی حفظ نمائید. افزایش وزن در طی سنین ۵ تا ۱۰ هفتگی باید در سطح پایین و ۹۰ گرم در هفته از ۱۱ تا ۱۵ هفتگی ، ۹۰ تا ۱۱۰ گرم در هفته مناسب باشد.

۳- افزایش وزن از سن ۱۶ تا ۲۶ هفتگی باید تسریع گردد. در طی این دوران ،رشد و تکامل اندام های تولید مثل نیمچه  ها و بلوغ جنسی شروع شده است .

 

استفاده از پد یا پوشال جهت خنک سازی تبخیری:

استفاده از سیستم های خنک کننده تبخیری روش مؤثری را به منظور حفاظت گله در برابر تلفات ، وقوع بیماری و افت تولید ناشی از استرس گرمایی برای صنعت طیور فراهم کرده است. در این سیستم هوا با فشار از میان لایه های پوشال مرطوب که دارای سطح زیادی می باشند عبور کرده و وارد سالن می شود. حرارت هوا ، آب این سطوح را تبخیر کرده و در نتیجه از دمای هوا کاشته می شود و به رطوبت آن افزوده می شود. عایق بندی سقف به منظور جلوگیری از انتقال حرارت تشعشعی به داخل سالن ، اهمیت دارد. در مراحل اولیه از نوعی میکرو فیبر برای عایق سازی استفاده می شد ولی با توجه به نقاط ضعفی که این ماده داشت در حال حاظر از پلی اورتان در سطح داخلی سقف استفاده می شود. آزمایش هایی در حال انجام است که ورق های منعکس کننده حرارت برای نصب روی پشت بام استفاده شود. این نوع ورق ها در مقایسه با پوشش های شیمیایی پشت بام ارزان تر تمام می شود و به همین دلیل احتمالاً در آینده استفاده از این نوع عایق بندی بر سایر انواع ترجیح داده خواهد شد. برای استفاده از سیستم خشک سازی تبخیری باید سالن کاملاً بسته باشد و هیچ راه دیگری برای ورود هوا به جز از طریق سیستم تهویه وجود نداشته باشد . به منظور هدایت جریان هوا بر روی پرنده ها صفحات برگردانند هوا به فاصله ۱۲ متر از سقف آویزان می شوند . هوا با سرعت ۱۲ متر در دقیقه و توسط ۸ هواکش ۴۸ اینچی به ظرفیت ۲۰ هزار فوت مکعب در دقیقه که در انتهای دیگر سالن قرار گرفته اند به درون سالن کشیده می شود.

فواید سیستم خنک سازی تبخیری:

این سیستم استرس گرمایی را کاهش داده و باعث بهبود سلامت گله می شود که منجر به تولید بالاتر در گله های مادر می گردد. تلفات به خصوص در فصول گرم کاهش می یابد. در مقایسه با سالن های باز ، به تعداد کمتری هواکش نیاز است که این امر موجب صرفه جویی در مصرف برق می شود. از آن جایی که در این سیستم می توان سالن را تقریباً به طور کامل تاریک نمود برنامه های نوری به راحتی قابل اجرا بوده و در نتیجه می توان رشد گله را به خوبی تحت کنترل قرارداد. هوا به طور یکنواخت در سالن جریان می یابد. هوای تازه ای که میان این سیستم عبور می کند در مدت کوتاهتری توسط هواکش خارج می شود. این عبور سریع باعث کاهش مقدار گاز آمونیاک در سالن می گردد. در هنگام استفاده از سیستم خنک کننده برای جوجه های گوشتی میزان رشد و بازده غذایی افزایش می یابد.

 

نکاتی را که در این سیستم باید مورد توجه قرار داد:

وجود سیستم برق اظطراری و سیستم هشدار دهنده از ضروریات این سیستم است . در صورت قطع برق به مدت بیش از دو ساعت ، پرندگان سریعاً تلف می شوند. هواکش ها ، مسیرهای ورودی هوا و صفحات منحرف کننده هوا باید به طور مرتب کنترل شده و از کارکردن آن ها با حداکثر بازدهی اطمینان خاصل نمود. در صورتی که مقدار املاح کلسیمی آب بالا است باید هرچند وقت یک بار سیستم را شستشو داد تا از تجمع املاح و بسته شدن منافذ عبور هوا جلوگیری به عمل آید. برای کنترل حشرات و جلبک ها بر روی سیستم و حفظ کارآیی آن ، استفاده از حشره کش ها ضروری است.

سالن های بسته:

همان طور ککه قبلاً اشاره شد یکی از فواید سیستم خنک سازی تبخیری در مقایسه با استفاده از سالن های باز، توانایی ابعاد تاریکی در سالن هایی است که به این سیستم مجهز هستند . هدف از بکارگیری سالن بسته ، کنترل بلوغ جنسی در نیمچه های مادر است . به طوری که آن ها در زمان مورد نظر یعنی در ۲۵ هفنگی به تولید بیایند. تحت شرایط طبیعی شروع تخمگذاری به وسیله ترکیبی از افزایش دائمی وزن بدن و بلوغ جنسی کنترل می شود. اصولاً در یک سالن بسته ، طول مدت روشنایی و همچنین شدت نور در طی دوران رشد ، درصد پایینی کنترل می شود. زمانی که نیمچه ها از نظر سن و وزن بدن به حد مناسب برسند برنامه نوردهی با افزایش طول مدت روشنایی و میزان شدت نور به حالت معمول برگردانده می شود. از این طریق می توان نیمچه ها را به موقع به تولید آورد.

خلاصه:

اغلب نکاتی که مورد بحث قرار گرفت در رابطه با گله های مرغ مادر گوشتی بود. معذالک به سادگی می توان اصول مربوطه را در جهت پرورش گله های گوشتی و یا مدریت گله های تخم گذار بکار برد.

 


 

نقش مهم تغذیه در پیشگیری از بیماری

نقش مهم تغذیه در پیشگیری از بیماری

نقش مهم تغذیه در پیشگیری از بیماریانواع ترکیبات حاصل از عوامل بیماری زا (میکروب ها ) گله های طیور را در معرض شیوع بیماری ها قرار می دهد . تحت چنین شرایطی نامطلوبی هدف یک برنامه تغذیه ای می بایست در جهت به حداقل رساندن اثرات بیماری باشد ، تا موجب افزایش تولید و سود اقتصادی گردد.

شکل فیزیکی جیره غذایی تأثیر مستقیمی بر ایمنی جوجه ها دارد . سنگدان پرنده هایی که با دانه کامل گندم یا سورگوم تغذیه می شوند ، نسبت به آنهایی که گندم آسیاب شده و خرد شده مصرف می کنند ، فعال تر است. سنگدان فعال به عنوان یک مکانیسم دفاع طبیعی بدن ، در مقابل ترکیبات متعدد میکروبی عمل می کند . این عمل از طریق تخریب مکانیکی اووسیت ها ، اسپوروسیت ها یا اسپورزوئیت ها صورت می گیرد . اگر ذرات غذایی درشت دارد سنگدان نشود ، سنگدان در طول زمان آتروفه شده و توسعه ضعیفی پیدا خواهد کرد و پرنده بیشتر از پیش مستعد ابتلا به بیماری های عفونی می شود . پلت کردن جیره غذایی تأثیر معنی داری در جلوگیری از بیماری دارد. این اثر از طریق تخریب مکانیکی عوامل بیماری زا یا از بین بردن آلودگی مواد غذایی بوجود می آید. باید توه داشت که پلت کردن دان به این معنی نیست که همه میکروارگانیسم های خوراک از بین می رود. در طول پلت کردن ۱۰ تا ۷۰ درجه سانتیگراد افزایش می یابد. با این وجود مدت زمانی که دان در معرض این حرارت قرار می گیرد ، برای از بین بردن همه میکروارگانیسم ها کافی نمی باشد. توصیه شده است که قبل از پلت کردن خوراک ، اجزاء ان در معرض بخار قرار گیرد ، یا این که بعد از عمل آوری دان پلت شده در معرض خشک قرار داده شود. ترکیب پلت با مواد اسیدی کننده نیز می تواند باعث کنترل بهتر ، آلودگی میکروبی شود. در این روش دان های پلت شده را با محلول ۶ درصد اسید پروپیونیک عمل آوری می کنند . لازم به ذکر است که این محلول را به مقدار کمتر از یک درصد در دان به کار می برند. مصرف متفاوت مقدار ۰.۵ تا ۰.۷ درصد مخلوطی از اسید پروپینویک و اسید فرمیک با نتایج مناسبی در آلودگی زدایی غذاها همراه بوده است.

پروتئین ها:

در هنگام بیماری ها گاهی توصیه می شود سطح پروتئین جیره را کمی افزایش دهیم یا حداقل مقادیر پیشنهاد شده را رعایت نماییم. پروتئین یک اثر تنظیم کننده قوی بر بعضی از هورمون ها مانند انسولین ، گلوکاگون ، تیروکسین و هورمون رشد دارد. همه این هورمون ها بر سیستم ایمنی تأثیر می گذارند و موجب بهبود توانایی پرنده در مقابله با بیماری می شوند. در برخی موارد نیز بهتر است پروتئین جیره را کاهش دهیم . این عمل به خصوص هنگام بروز بعضی بیماری ها مانند کوکسیدیوز مفید می باشد. اگر در این موارد سطح پروتئین جیره بالا باشد ، فعالیت آنزیم تریپسین در روده کوچک افزایش می یابد و در فعالیت موجب آزادسازی سریع تر کوکسیدیا ها از ازوسیت هایشان می شود و فعالیت آن ها به قدری افزایش می یابد که به واکسیاسیون نیز پاسخ بسیار کمی می دهند . رژیم غذایی نیز می تواند روی شدت کوکسیدیوز تأثیر بگذارد. کاهش چشم گیر عفونت در جوجه هایی که قبل از مصرف واکسن خوراکی گرینکی داده شده اند، مشاهده شده است. دلیل این موضوع شاید به ترشح کمتر تریپسین در جوجه های گزینه برگردد. سطوح بالا یا پایین پروتئین در جیره یا انتخاب رژیم غذایی پروتئینی واکسیناسیون همواره به این معنی نیست که از بیماری جلوگیری می شود. در حقیقت مصرف بعضی از منابع پروتئینی مانند سویای خام ، کنجاله تخم پنبه و کنجاله دانه کتان که به ترتیب دارای مقادیر متفاوتی از عوامل ضد تغذیه ای مانند ممانعت کننده تریپسین ، گوسیپول و گلوکوزیدهای سیانوژیک هستند ،  اثرات زیان باری بر عملکرد روده کوچک می گذارد و به این ترتیب سیستم ایمنی در این بخش ها آسیب می بیند. این آسیب دیدگی محدود به همان نقطه نمی شود ، بلکه به طور  سیستمیک عمل می کند. بنابراین باید از به کاربردن مقادیر زیاد این منابع پروتئینی در جیره باید پرهیز نمود.

چربی ها:

چربی های جیره غذایی نیز بر دستگاه ایمنی تأثیر می گذارند . این اثر از طریق تغییر ساختمان غشاء سلولی یا بوسیله تغییر در سنتز پروستا گلاندین ها صورت می گیرد. لازم به ذکر است پروستاگلاندین ها نقش تنظیمی مهمی را در بسیاری از فرآیندهای بیولوژیکی بر عهده دارند. در مطالعه ای با افزایش چربی خوک و روغن گلرنگ از ۳ تا ۹ درصد ، مقاومت جوجه های گوشتی به عوامل بیماری زایی مانند اشرشیا کلی و مایکو باکتریوم توبرکولوزیس به طور خطی افزایش پیدا کرد و تلفات مرتبط با این بیماری ها نیز با افزایش سطوح چربی به جیره اضافه نماییم. احتمالاً کوکسیدیوز بیشتر به تشکیل میسل آسیب می رساند. چربی ها دارای مقادیر فراوان تری گلیسریدها حاوی اسیدهای چرب دارای زنجیره کوتاه و متوسط ، کمتر به صورت مسیل جذب می شوند، در نتیجه این نوع چربی ها در هنگام هضم آسیب کمتری بوسیله این عفونت می بینند. اما جذب چربی هایی که دارای مقادیر بالایی از اسیدهای چرب غیر اشباع می باشند ، بیشتر به وسیله عفونت آسیب می بیند. زیرا این چربی ها با سهولت بیشتری به سمت تشکیل میسل می روند. با اعمال چنین تغییراتی در نوع چربی مصرفی می توان دریافت که تا چه حد افزایش وزن و دیگر پارامترهای تولیدی مرتبط با چربی تحت تأثیر بیماری قرار می گیرد.

 

ویتامین A:

ویتامین A دارای تأثیر قوی در مقابله با عفونت باکتریایی مانند مایکو باکتریوم توبرکولوزیس است در مطالعه ای افزایش سطح ویتامین A از ۲۲۰۰ به ۴۴۰۰ واحد بین المللی در کیلوگرم خوراک ، باعث افزایش ایمونوگلوبولین اختصاصی باکتری مایکو باکتریوم توبرکولوزیس شد وتلفات نیز کاهش یافت. گزارش شده که سطوح بالای ویتامین A حداقل در جلوگیری از ضایعات سخت و کاهش بیماری مزمن تنفسی (CRD ) نقش مهمی ایفا می کند.  علاوه بر این در تغذیه درمانی نشان داده شده است که مصرف روزانه ۶۰۰۰ واحد بین المللی ویتامین A به ازای هر جوجه در طول دوره ای که پرنده درگیر بیماری کوکسیدیوز شدید باشد ، تقریباً به طور کامل از تلفات جلوگیری می کند.اما تلفات در جیره هایی که از نظر ویتامین A کمبود داشته باشند ممکن است به ۱۰۰ درصد برسد.

ویتامین E :   

در مواردی که عفونت باکتریایی مانند اشرشیا کلی غالب می شود. لازم است تا میزان ویتامین E را در جیره افزایش دهیم . در مطالعه ای با افزایش سطح ویتامین E از ۱۵۰ به ۳۰۰  واحد بین المللی در هر کیلوگرم جیره جوجه های گوشتی ۱۴ روزه ، سطح آنتی بادی اختصاصی عفونت اشرشیاکلی به طور خطی افزایش یافت . باید توجه داشت که عفونت اشرشیاکلی در جوجه ها اغلب از ۳۵ روزگی به بعد رایج می شود. پیشنهاد راهبردی ، مصرف زیاد بالای ویتامین E در جیره از سن ۳۲ روزگی به مدت ۱۰ روز است. همچنین با توجه داشت که مدت زمان استفاده از مکمل ویتامین E در زمستان نسبت به تابستان طولانی تر می باشد ، زیرا عفونت اشرشیاکلی بیشتر در زمستان رایج است.

سطوح بالای ویتامین E می تواند تأثیر معنی داری در کنترل بیماری های ویروسی مثل نیوکاسل داشته باشد. استفاده همزمان از مکمل ویتامینE به مقدار ۳۰۰ میلی گرم در کیلوگرم توام با واکسیناسیون بر علیه بیماری نیوکاسل ، سطوح بالاتری از آنتی باری ها را برابر این بیماری نشان داده است. علاوه براین تیترهای آنتی بادی حتی بعد از ۱۰ روزگی نیز سطح خود را حفظ کردند . بیماری گابرو (IBO ) نیز از بیماری های ویروسی ، دیگر است که اکثر گله ها در زمستان به این بیماری مبتلا می شوند و می توان به وسیله سطوح بالای ویتامین E در طول زمستان به طور جزئی از شدت این بیماری کاست. در یک مطالعه سطح ویتامین E از ۴۸ به ۱۷۸ واحد بین المللی در کیلوگرم جیره افزایش یافت و کاهش قابل ملاحظه ای در علائم بالینی و تلفات ناشی از IBO دیده باشد. ضمن اینکه درآمد خالص در گله هایی که تحت مراقبت و رسیدگی قرار گرفتند ، ۱۰ درصد افزایش یافت.

ویتامین K:

در طول مراحل اولیه بیماری نیوکاسل میزان پروترومبین افزایش می یابد که نشانه نیاز بیشتر از حد معمول به ویتامین K است. همچنین یک رابطه داخلی بین شدت کوکسیدیوز و نیاز به ویتامین K وجود دارد . جهت دست یابی به حداکثر رشد و بهبود ضریب تبدیل غذا در پرنده های که در معرض بیماری کوکسیدیوز قرار گرفته اند، میزان ۸ میلی گرم ویتامین K در هر کیلوگرم جیره لازم می باشد. با این وجود ممکن است تحت شرایط مشابه به نیازهای ویتامین K از ۱ تا ۲ میلی گرم تجاوز نکند ، ولی نتایج رضایت بخش باشد.

ویتامین های محلول در آب:

در یک مطالعه ای بر روی ویتامین C معلوم شد که این ویتامین اثر متقابلی با سالمونل گالینادوم دارد و این اثر هنگامی به وجود می آید که پرنده ها به مدت ۳ هفته با سطوح بالای ویتامین C ( میزان ۱۰۰ میلی گرم) تغذیه شوند. پاسخ های مشابهی نیز با جوجه هایی که سطح بالای ویتامین B تغذیه شده بودند ، ملاحظه شد. این ویتامین ها مقاومت به بیماری باکتریایی مانند سالمونل پولوروم و بیماری ویروسی مانند آنفولانزا را بهبود می بخشند. این عملکرد احتمالاً با افزایش ایمونوگلوبین اختصاصی این عفونت ها ، کاهش کم خونی تغذیه ای ، کاهش استرس و عملکرد مطلوب آدرنال کورتکس در ارتباط است.

آهن:

یک ارتباط داخلی بین آهن و مقاومت به بعضی از باکتری ها مانند سالمونل گالتیاروم پیدا شده است. هنگامی که مکمل اهن در جیره از ۲۵۰ میلی گرم به ۴۵۰ میلی گرم افزایش یافت ، سطح تلفات مرتبط با این بیماری ۹ درصد کاهش یافت . همچنین افزایش ماده ای مانند اتیلن دی آمین تترا استیک اسید که حاوی اسید استیک می باشد،می تواند سودمند باد ،  زیرا باعث افزایش قابلیت دسترسی آهن می شود و از این رو نیاز برای افزایش سطوح آهن جیره را برطرف می کند.

سلینوم:

این عنصر کمیاب در تحریک سیستم ایمنی نقشی مشابه وتامین E دارد و معمولاً در سطوح بین ۰.۱ تا ۱ میلی گرم در جیره به کار می رود سلنیوم اید ترجیحاً همراه با ویتامین E در جیره استفاده شود. تا پاسخ های ایمنی بهتری به دست آید.

افزایش دهنده های عملکرد بیوژنی:

اخیراً استفاده از افزایش دهنده های عملکرد بیوژنی ( Biogenic performance enhances ) گسترش فراوانی یافته است . این تولیدات مجموعه های فعال بیولوژیکی بوده و به طور طبیعی دارای اجزایی مانند پورین ها و پیرمیدین ها هستند و با حرارت خشک عمل اوری می شوند. در این ترکیبات از مخمر اب جو به عنوان حامل استفاده می شود . این مواد پاسخ ایمنی را بهبود می بخشند و باعث افزایش مقاومت در برابر بیماری می شوند. نتایج نشان داده است که این مواد باعث بهبود پارامترهای دیگر مانند باروری و تولید تخم نیز می شوند . مطالعات درباره مرغ های تخمگذار تأثیرات مثبت BPE را بر مقاومت بر بیماری نیوکاسل نشان داده است . در آزمایشی تغذیه BPE به مدت یک هفته قبل از واکسیناسیون موجب شد تا تیتر آنتی بادی به سرعت افزایش یابد و به بالاترین حد خود برسد، در نتیجه گروه مورد آزمایش نسبت به گروه شاهد مقاومت بیشتری را نسبت به بیماری نیوکاسل نشان می دهد. تلفات در پرنده هایی که واکسیناسیون با مصرف BPE به مدت یک هفته قبل از واکسیناسیون تا یک هفته بعد از آن همراه بود ، از ۱۶.۲ به ۵.۲ درصد کاهش یافت. افزایش عملکرد حاصل نیز به خوبی بیانگر بهبود سلامتی پرندگان بود. بنابراین تعداد بیشتری مرغ در گروه مورد آزمایش (۹۶ درصد) نسبت به گروه شاهد (۹۱.۲ درصد) به سن تخم گذاری رسیدند. در آزمایشی که در دوره تخم گذاری صورت گرفت استفاده از BPE تولید تخم مرغ را در گروه مورد آزمایش نسبت به گروه شاهد ۱۰ تا ۱۳ درصد افزایش داد.

 


فن آوری میکرونایز با اشعه مادون قرمز دانه های سویا

soybean

فناوری میکرونایز با اشعه مادون قرمز دانه سویا  یه روش حرارتی خشک می­ باشد. در این روش از طول موج های ۱٫۸-۳٫۴ میکرونانو استفاده می­ شود. روش فناوری میکرونایز با اشعه مادون قرمز دانه سویا  نبایستی با روش پخت ماکرویو که در آن از  طول موج های بلند استفاده می­ شود مخدوش شود.سرعت عبور بالای مادون قرمز در مواد سبب ایجاد حرارت بالای در موادی که اشعه را جذب کرده اند می­شود. جذب اشعه مادون قرمز سبب می­شود مولکول­ های تشکیل دهنده ماده به طور متناوب ۸۰-۱۷۰ مگا میلیون در ثانیه به لرزه در می­ آیند.در نتیجه این لرزش­ها سبب ایجاد اصطکاک در بین مولکول­های داخلی شده و به سرعت سبب افزایش درجه حرارت بالا و افزایش فشار بخار آب می ­شود. میکرونایز مادون قرمز در کمترین زمان ممکن، سبب بالا بردن دمای پختن می­ شود. در این روش دمای انواع دانه­ ها روغنی و حبوبات بدون از دست دادن رطوبت در کمتر از یک دقیقه بالا می­رود، بدون اینکه تاثیر منفی بر رطوبت دانه ها داشته باشد. برای مثال در دانه غلات در ۳۵ ثانیه سبب افزایش ۱۰۰ درجه ی سانتی گراد می شود.

 

دانه سویا، دانه های روغنی و حبوبات

بسیاری از پروتین­ های گیاهی در حالت عادی شامل آنزیم ­های سمی یا مواد ضد مغذی دیگر می­ باشند که مانع از هضم آن­ها در دستگاه گوارش می­شود. در اکثر تک معده­ ای­ها و سایر حیواناتی که دستگاه گوارش هنوز تکامل نیافته است موجب مشگل در فرآیند مواد خوراکی می­ شود. میکرونایز یک روش شناخته شده در دنیا می­ باشد، بدون اینکه تاثیر منفی بر سطوح لیزین یا اسید آمینه­ های خوراک داشته باشد، سبب از بین بردن آنزیم های بازدارنده و سمی می­شود.  این حرارت ساطع شده موجب   برشته شدن دانه­ ها و همچنین خوش خوراکی آن­ها می­ شود. در ساختار دانه­ های روغنی مانند دانه سویا و سایر دانه­ های روغنی در اثر حرارت ایجاد شده موجب فلیک شدن پوسته می­ شود. این باز شدن سبب دستیابی به انرژی بیشتر تا حدود ۳۷۵۰ kcals/kg می­ شود. میکرونایز محصولات سویا یکی از بهترین روش­های  موجود در دنیای امروز می­باشد. میکرونایز دانه فول فت سویا که جز ترکیبات مهم در تغذیه حیوانات اهلی می­باشد، خصوصا حیواناتی که هنوز بالغ نشده­ اند مانند، جوجه­ های گوشتی، خوک­ها و اسب های که غذای پلیت شده استفاده می­کنند و دستگاه گوارش آنها تکامل نیافته است می­ باشد .دیگر دانه­ های روغنی که برای اسب و سایر نشخوارکنندگان استفاده می­شود توام با کاهش هزینه ­ها در شرایط موجود می ­باشد. دانه­ های موجود شامل سطوحی از پروتین­ ها می­ باشند که در سطوح وسیعی در جیره، نشخوارکنندگان، اسب­ها و حیوانات خانگی استفاده می­ شوند.

 

Soy flakes

 

فرآوری دانه­ ها

دانه­ های غلات همواره نقش مهمی در بالانس جیره حیوانات دارند. به هرحال، در شرایط رشد یا نارس دانه­ ها دسترسی به ساختار­های نشاسته محدود و غیر قابل هضم می ­باشد. در بحث تغذیه­ ای این ساختار­ها می بایستی به اجزای کوچکتر مانند گلوکز شکسته و به ساختار ژلاتینی تبدیل شوند. اشعه مادن قرمز میکرونایز دارای سطوح اطمینان بالایی می­باشد.

به طوری که در کوتاه­ترین زمان ممکن دما افزایش می­ یابد با استفاده از رطوبت، دماو ماشین فشار به سطوح بالایی از ژلاتینه شدن ساختار نشاسته و حذف مواد ضد مغذی دانه­ ها شده بدون آنکه از رطوبت آنها کاسته شود. انرژی اشعه مادو قرمز سبب نرم و متورم شدن نشاسته می­ شود، که موجب متورم و فلیک شدن پوشش پروتینی دانه می ­شود. علت فوری یا فلیک شدن پوشش دانه­ ها سبب افزایش قابلیت هضم و ارزش غذایی دانه­ی سویا می­ شود. میکرونایز دانه ها چه به صورت فلیک یا پلیت یا به صورت مساوی در جیره خوک­ها و دیگر حیوانات اهلی و یا نابالغ­ها، گاو­های شیری، نشخوارکنندگان و اسب دارای اهمیت بالایی بوده و موجب بهبود عملکرد می­ شود.

این فرآوری برای افزایش قابلیت هضم بخصوص در حیوانات جوان تضمین شده می باشد. برای مثال، این روش بر سایر غلات مانند جو و ذرت به ترتیب ۹۸% و ۹۰% سبب بهبود قابلیت هضم پروتین و نشاسته شده است. با این روش سبب افزایش خوش خوراکی و شیرین تر شدن ساختار نشاسته ­ای دانه در مقایسه با سایر دانه­ های خوراکی می­شود. میکرونایز دانه­ های فلیک ظاهری جالب و قابلت بیشتری برای  نگهدار رنگ خود دانه را دارد.  انرژی در  روش در دانه ذخیره می شود، زیرا خشک کردن دراین نوع فرآوری ضروری نمی باشد.

 


بسیاری از دست اندرکاران اعتقاد دارند که میزان تولید سویای آرژانتین به ۵۲ میلیون تن کاهش پیدا خواهد کرد. برخی از دست اندرکاران هم اعتقاد دارند که میزان تولید سویای آرژانتین به ۵۰ میلیون تن و یا کمتر کاهش خواهد داشت . با این وجود که هنوز نمیتوان تخمین دقیقی در رابطه با میزان تولید سویای آرژانتین ارائه کرد دلیل افزایش قیمت های ۱۷ ژانویه سویا در بازار بورس شیکاگو همین اعلام بود .
در ظرف یک هفته اعلام شد که میزان تولید سویای آمریکا و آرژانتین در حدود ۵ تا ۷ میلیون تن کمتر از حدی خواهد بود که قبلا تخمین زده بودیم .
بخشی از این کاهش به واسطه افزایش تولید بیودیزل پاراگوئه و اروگوئه و اوکراین جبران خواهد شد . بنا به آمارهای موجود این کشورها در جمع ۲ تا ۳ میلیون تن افزایش تولید سویا خواهند داشت .

اهمیت آرژانتین به عنوان پیشتاز جهانی در صادرات کنجاله سویا توجیه کننده این است که چرا بازار در روزهای اخیر چنین حساسیتی در رابطه با قیمتهای کنجاله سویا نشان داد .
باید به این نکته اشاره کنیم که میزان رشد تولید بیودیزل آرژانتین در سال ۲۰۱۷ متوقف خواهد شد . افزایش روبه رشد تقاضای روغن سویا باعث خواهد شد که میزان موجودیهای کنجاله سویا بصورت اتوماتیک فراوان شود به همان گونه ای که در فصل پایانی ۲۰۱۶ رخ داد .

 

در ۱۷ ژانویه افزایش خطر خسارات زیاد وارده به محصولات آرژانتین باعث افزایش قیمتهای سویا و کنجاله سویا گردید . در بازار بورس شیکاگو سویا برای تحویل در ماه مارس به قیمت ۱۰/۶۹ معامله شد و این ۲۳ سنت بالاتر از قیمتهای ۱۳ ژانویه می باشد . کنجاله ماه مارس با ۱۴/۹۰ دلار افزایش به قیمت ۳۴۸/۸۰ دلار در هر تن معامله شد این ۱۱% بالاتر از قیمتهای ۳ روز گذشته است .
در ۱۷ ژانویه رئیس جمهور آرژانتین اعلام وضعیت اظطراری نمود این به علت سیل زدگی در ایالت سانتافه و بعضی از ایالات مجاور می باشد . در چند روز آینده آب و هوای این مناطق بارانی نمی باشد ولی بنا به گزارشات هواشناسی باران پس از چند روز مجددا آغاز خواهد شد .

آب و هوای خشک در چند روز آینده فایده ای برای کاشت مجدد سویا نخواهد داشت زیرا زمان برای کاشت مجدد بسیار دیر است بنابراین مساحت زیر کشت سویا در آرژانتین کاهش بسیار زیادی پیدا خواهد کرد و به پایین ترین حد در ۵ سال گذشته خواهد رسید .


فیلیپ کاتلر (PHILIP KOTLER) در سال ۱۹۳۱ در شیکاگو متولد شد. لیسانس را از دانشگاه دی پل، فوق لیسانس را در رشته اقتصاد از دانشگاه شیکاگو، دکتری را در همان رشته از MIT و فوق دکتری ریاضی را از هاروارد و فوق دکتری علم و فناوری را از دانشگاه شیکاگو اخذ کرد. او از سال ۱۹۶۹ استاد رشته بازاریابی بین المللی دانشگاه نورث وسترن است. این دانشگاه از اولین مراکزی بود که در آن بازاریابی تدریس می شد. نام کاتلر با واژه بازاریابی عجین شده است. او را بی هیچ تردید پدر بازاریابی می خوانند.

از دهه ۱۹۷۰ که اندیشه بازاریابی پس از دو دهه دوران شکوفایی اقتصادی در غرب و همزمان با رکود ناشی از شوک نفتی و مسائل اقتصادی مطرح و به رسمیت شناخته شد، نام او بیش از دیگران در این زمینه به گوش خورده است. کارنامه پر رنگ و بار او در زمینه بازاریابی منحصر به فرد است.


قبل از اینکه بریم سروقت اینکه مدیریت زمان چی هست و اصلاً به چه دردی می خوره یا چطوری میشه زمان رو مدیریت کرد جدول زیر رو واسه خودتون پر کنید.


مدیریت برند در دنیای امروز مدیریت از جایگاه خاص و ویژه ای برخوردار است. علمی که توانایی این را دارد که یک شرکت یا برند تازه تأسیس و نو پا را به برترین ها در بین رقابیش برساند.


انسان موجودی اجتماعی است، که ناگزیر باید با دیگران ارتباط برقرار کند. هر قدر زندگی بشر به جلو می رود نیاز او به سایرین بیشتر می شود. برای برقراری ارتباط با دیگران و برآورده کردن خواسته های آنها گفتگو و مذاکره لازم است.