عفونت میکروبی در مرغان تخم گذار

ارتباط بین تخم مرغ و سلامتی جامعه انسانی به عنوان مصرف کننده این ماده غذایی در درجه اول به محتویات میکروبی تخم مرغ تازه تولید شده بستگی داشته، در مرحله بعد آلودگی ناشی از محیط مطرح می شود. میکروارگانیسم های فلور طبیعی دستگاه گوارش مرغ در آلودگی تخم مرغ نقش دارند. جایی که میکروب ها در داخل تخم مرغ ذخیره می شوند به مکان جایگزینی آن در تخمدان، اویدوکت و کلواک بستگی دارد. قدرت جایگزینی میکروب ها در این اندام ها و نفوذ آنها به داخل سلولهای زنده و بقاء آنها به ویژه در نواحی انتهایی دستگاه گوارشی، به توانایی در ممانعت از فعالیت کشندگی کمپلمان ها و فاگوسیتوزکننده های سیستم ایمنی بدن پرنده نیز بستگی دارد. سلول های باکتریایی با عبور از فواصل بین سلولی موجود در رگهای خونی دیواره تخمدان که محل عبور مواد غذایی مورد نیاز در تشکیل تخمک می باشد، در داخل تخمدان جایگزین می شوند. سالمونلاها هم به این طریق وارد تخمدان می شوند.


پاکسازی،شستشو و طریقه ضد عفونی مرغداری

الف : شستشو و ضدعفونی کردن سالن های مرغداری
مرحله ۱-تخلیه کود حاصل و حمل و نقل آن با توجه به دستورالعمل (بخشنامه شماره ۲۹۷۷۱-۹/۷/ ۷۴ ) سازمان دامپزشکی کشور باید انجام پذیرد .
مرحله ۲-پاکسازی سالن ها در محوطه مرغداری از بقایای کود و پر و لاشه و سایر بقایای آلودکننده از دور قبل صورت پذیرد .
مرحله ۳-کلیه تجهیزات و لوازم از قبیل دانخوری ، آبخوری و غیره …… از سالن ها خارج و جهت شستشو و ضدعفونی به محوطه خارج از سالن منتقل شود .
مرحله ۴-با استفاده از آب گرم (با فشار قوی ) کلیه قسمتهای سالن ها از قبیل کف – سطوح داخلی و خارجی دیوارهای سالن – پشت بام و سایر تاسیسات (کارخانه تهیه دان – انبار ها – دفتر کار – اتاق نگهبانی و …….) در مرغداری از کود – پر – و گرد و خاک کاملا پاکیزه شود .
مرحله ۵-شستشوی بعدی با استفاده از دیتر جنت ها (صابون مایع – محلول های پاک کننده و …….) انجام گیرد و سپس با آب گرم و فشار مناسب کلیه قسمتها پاکیزه شود .
مرحله ۶-تعمیر و مرمت هر گونه منفذ و برطرف کردن خرابی های موجود در سطح سالن ها و سایر تاسیسات رفع پارگی های توری پنجره ها در این مرحله الزامیست .
مرحله ۷-شعله دادن مف و دیوارهای سالن از داخل و خارج تا ارتفاع ۵/۱متر .
مرحله ۸-ضدعفونی کلیه سطوح (کف – سقف – دیوارها – پشت بام ) با توجه به پیشنهادات مندرج در جداول شماره ۱ و ۲ .
مرحله ۹-نظافت و ضدعفونی سیستم تهویه و سیستم های برق با توجه به بند ۷.
مرحله ۱۰–لایروبی و شستشو و ضدعفونی سیستم فاضلاب با توجه به بند ۷ .
مرحله ۱۱-پس از پایان مرحله ۹ کلیه درب ها و پنجره های سالن ها و ایر تاسیسات تا ضد عفونی نهایی پس از نصب لوازم و تجهیزات از ورود احتمالی موش و باید بسته شوند تا یا افراد غیر مسئول باید بسته نگهداشته شود .
ب :شستشو و ضدعفونی لوازم و تجهیزات
مرحله ۱-کلیه لوازم و تجهیزات مرغداری از قبیل دانخوری و آبخوری و آنهایی که قابل شستشو می باشند به خارج از سالن ها منتقل شود و باید در مرحله اول در آب گرم غوطه ور گردند .
مرحله ۲-لوازم فوق را مجددا با آب گرم و برس شسته و سپس با ماده ضدعفونی کننده موثر که در جدول شماره ۱ ذکر گردیده است به مدت دوساعت غوطه ور و ضد عفونی گردند و متعاقبا با آب تمیز آب کشیده شود .
ج :پاکسازی و شستشو و ضد عفونی محوطه
مرحله ۱-سطوح آسفالته و بتونی محوطه مرغداری پس از شستشو سالن ها با آب فشار قوی باید کاملا تمیز شود .
مرحله ۲-کلیه سطوح مطرح شده در مرحله ۱ و همچنین سطوح خاکی و ……. باید شعله داده شوند .
مرحله ۳-اسپری ماده ضد عفونی کننده با توجه به مواد ضدعفونی کننده موثر مندرج در جداول برروی سطوح اعم از آسفالت شده و بتونی و شنی و خاکی الزامیست .
مرحله ۴–آهک پاشی سطوح غیر قابل شستشو محوطه نرغداری پس از انتقال لوازم و تجهیزات مرغداری به داخل سالن ها با آب آهک تازه انجام پذیرد.
مرحله ۵–تامین محلول ضدعفونی در مدخل درب ورودی اداری و سالن ها پس از شستشو و ضد عفونی سالن ها الزامیست .
د: شستشو و ضد عفونی شبکه آبرسانی
۱-کلیه شبکه آبرسانی محتوی آب آشامیدنی طیور تخلیه و لایروبی و شستشو و تمیز شود .
۲-مخازن و لوله ها با محل ضدعفونی کننده پر گردیده و پس از ۲۴ ساعت محلول تخلیه و سپس سیستم با آب تمیز شستشو داده شود .
ه :استفاده از فرمالین جهت ضد عفونی
۱-استفاده از لباس کار – ماسک و دستکش مناسب در زمان استفاده از فرمالین ضروری است .
۲-قبل از شروع استفاده از فرمالین باید کلیه پنجره ها و هواکش ها و کلیه نقاطی که امکان خروج گاز از آنها وجود دارد بسته شوند .
۳-پس از قرار دادن کلیه وسایل و تجهیزات و ملزومات مورد نیاز دوره پرورش در داخل سالن ها نسبت به توزیع بستر مناسب و سالم به نحوی که در مسیر رفت و آمد قرار نگرفته باشد اقدام و متعاقبا نسبت به گاز دادن اقدام شود .
۴-در صورتی که جهت ضدعفونی سالن ها از ترکیب پرمنگنات و فرمالین استفاده شود به میزان حداقل ۱۰ گرم پرمنگنات و ۲۰ سانتی متر مکعب فرمالین برای هر متر مکعب لازم می باشد . حداقل درجه حرارت سالن کمتر از ۲۵ درجه سانتی گراد و رطوبت نسبی ۶۵ درصد باشد .

بخار دادن (با غلتک ۱× )
۴۰ سی سی فرمالین +۲۰ گرم پرمنگنات پتاسیم برای هر ۸/۲ متر مکعب روشمقدسی با ابراز تاسف از این که کشورمان طی سال های قبل صادر کننده ی گوساله و شیر خشک بوده، اما با اتخاذ برخی تصمیم ها، تبدیل به وارد کننده ی شیر خشک و گوشت قرمز شده است، گفت: این سیاست عامل نابودی سرمایه گذاری های این صنعت و از بین رفتن اشتغال های ایجاد شده گردید; که البته گوش شنوایی هم نیست.
رییس انجمن صنفی گاوداران استان تهران از تعطیل  شدن بالغ بر ۵۰ درصد واحد های دامی استان تهران خبر داد و گفت: به دلیل سیاست هایی مبنی بر واردات بی رویه ی شیر خشک های خارجی و واردات قاچاق و رسمی گوشت های منجمد قرمز، صنعت دامپروری ضربه ی سنگینی خورده و اکنون از چهار هزار و ۶۰۰ واحد دامی در استان تهران، دو هزار و ۱۸۰ واحد دامی فعال است و بقیه تعطیل شده اند.
سید احمد مقدسی- در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: به دلیل مقرون به صرفه نبودن تولید شیر و هزینه های بالای تولید، روزانه سه گاو روانه ی کشتار می شوند تا هفت دام دیگر زنده بمانند، به طوری که ۴۰ درصد از میزان تولید شیر کاسته شده است.
مقدسی با ابراز تاسف از این که کشورمان طی سال های قبل صادر کننده ی گوساله و شیر خشک بوده، اما با اتخاذ برخی تصمیم ها، تبدیل به وارد کننده ی شیر خشک و گوشت قرمز شده است، گفت: این سیاست عامل نابودی سرمایه گذاری های این صنعت و از بین رفتن اشتغال های ایجاد شده گردید; که البته گوش شنوایی هم نیست.
به گفته ی وی کارخانه های لبنی خواستار افزایش قیمت محصولات خود هستند که پس از ماه رمضان این افزایش قیمت در سازمان حمایت از تولید کننده و مصرف کننده بررسی خواهد شد.
رییس انجمن صنفی گاوداران استان تهران در پاسخ به این که بازار مصرف کشش افزایش قیمت شیر و محصولات لبنی را ندارد، تصریح کرد: مردم ایران چهار برابر میانگین جهانی نوشابه مصرف می کنند و هر بطری نوشابه را ۹۰۰ تومان می خرند و توانایی خرید نوشابه را با افزایش قیمت اعمال شده دارند و هیچ کاهش مصرفی در این میان نداشته اند، اما قدرت خرید شیر به عنوان محصول سلامتی را ندارد؟!
مقدسی تصریح کرد: هم چنین اگر مسوولانت مربوطه می خواهند مردم ارزان بخورند، باید یارانه بدهند نه این که هزینه ی ارزان خوردن مصرف از جیب تولید و به ضرر تولید کننده تامین شود.
به گفته ی وی، در حال حاضر هر کیلو شیر با کیفیت در استان تهران ۵۶۰ تومان خریداری می شود، در حالی که هزینه  تمام شده  با ۱۰ درصد سود برای دامداران ۶۸۰ تومان است. همچنین در این خصوص رییس هیات مدیره اتحادیه مرکزی دامداران از افزایش یکباره قیمت علوفه خبر داد و گفت: طی یک هفته قیمت هر کیلو جو با ۱۴۰ تومان افزایش به ۴۷۵ تومان رسیده و هر کیلو ذرت با ۷۰ تومان افزایش به کیلویی ۵۵۰ تومان افزایش یافته است.
سیروس روستا در گفت و گو با ایسنا، با ابراز تاسف از افزایش قیمت همه اقلام علوفه ای اظهار کرد: علوفه و خوراک دام بدون هیچگونه نظارتی طی یک هفته گران شد و دلالان یکباره به ثروت های میلیاردی رسیدند.
وی تصریح کرد: علیرغم سرمایه گذاری بالا در صنعت دامداری و وجود گاوهای شیری اصیل در کشور، به دلیل عدم حمایت از تولید، کنترل بازار فروش محصولات و در برابر آن آزاد بودن قیمت خوراک دام و علوفه از سال گذشته، دامداری های کشور رو به ورشکستگی سوق یافته اند.  روستا گفت: به دلیل افزایش یکباره قیمت علوفه و پایین بودن قیمت خرید هر کیلو شیر از دامدار، دامداران فقط دام هایشان با خوراک ضروری زنده نگه داشته اند و به دنبال تولید شیر نیستند، چراکه تولید شیر برایشان ضررده است.
روستا افزود: همانگونه که بازار شیر و محصولات لبنی تحت نظارت شدید قیمت از سوی سازمان تعزیرات حکومتی است باید بازار فروش علوفه و خوراک دام هم تحت نظارت قرار گیرد اما هیچ تشکل نظارتی در این راستا نیست


معرفی برنامه :

گروه نرم افزاری مرغانه با همکاری شرکت اگری تک اسپانیا نسخه فارسی مدیریت پرورش گاو شیری را در طی دوسال تولید نموده است شرکت اگری تک با داشتن ۲۰ سال سابقه و مدیریت بیش از ۲۴۰۰ گله در اروپا و امریکا یکی از شرکت های پیشتاز در این صنعت می باشد.

نرم افزار پردازشگر مزرعه با مدیریت و کنترل داده­های تولید گله هم به صورت انفرادی و هم بصورت گله­ایی به شما کمک خواهد کرد.پایه و اصول برنامه تولید گزارش های مناسب و مرتبط با گله می باشد که به شما در مدیریت مزرعه (تولید، و برنامه ریزی) کمک می کند. این برنامه با تولید گزارش های مختلف و مورد نیاز مانند لیست حیوانات، موجودی، گزارش های آماری، نمودار و غیره قادر است کلیه کارهای روزانه را مدیریت و عملکرد گله را نمایش دهد. و همچنین کاربر قادر است گزارشها را تغییر یا  براساس نیاز طراحی و تهیه نماید.

 

 

 

ویزگی های نرم افزار جامع مدیریت پرورش گاو شیری

کاربری آسان

استفاده از این برنامه از هر برنامه دیگر آسانتر و راحتر می  باشد.شما می توانید هم با موس و هم با صفحه کلید از برنامه استفاده نمایید. نمایش همه گزارشات قبل از چاپ و تولید گزارش دلخواه از دیگر ویزگی های این نرم افزار می باشد. کلیه رویدادها در برنامه به چندین طریق قابل ذخیره کردن می باشد.

اعتماد بیشتر:

شما می توانید با مرکز پشتیبان و وب سایت شرکت پردازشگر مزرعه ارتباط داشته باشید و مشکلات و مسائل خود را بیان کنید و هر مشکل یا سوالی حداکثر تا ۴۸ ساعت برطرف می شود.

 

آنالیز قوی اطلاعات:

نرم افزار با داشتن بیش از ۲۰ سال سابقه بیشتر گزارش های مورد نیاز شما را تولید و در اختیار مشتریان قرار داده است و همچنین شما قادر هستید هر نوع گزارشی را که نیاز داشته براساس هزاران پارامتری که برنامه در اختیار شما قرار داده است طراحی و تولید نمایید.

 

ثبت دیجیتال اطلاعات:

نرم افزار مدیریت گاو شیری برای اولین بار در کشور قادر است سیستم ثبت دیجیتال اطلاعات (هندهلد) را بخوبی پشتیبانی کند. این قابلیت ضمن کاهش زمان در ورود اطلاعات باعت کاهش حداکثری خطا در مزرعه می شود زیرا اخرین اطلاعات ثبت شده را در هندهلد نمایش داده و از بروز هر گونه خطا جلوگیری می نماید.

سیستم ثبت و شناسایی دام ها از طریق تکنولوژِی RFID

این نرم افزار همچنین قابلیت پشتیبانی و شناسایی دام ها را براساس این سیستم دارد.

معرفی برنامه :

گروه نرم افزاری مرغانه با همکاری شرکت اگری تک اسپانیا نسخه فارسی مدیریت پرورش گاو شیری را در طی دوسال تولید نموده است شرکت اگری تک با داشتن ۲۰ سال سابقه و مدیریت بیش از ۲۴۰۰ گله در اروپا و امریکا یکی از شرکت های پیشتاز در این صنعت می باشد.

نرم افزار پردازشگر مزرعه با مدیریت و کنترل داده­های تولید گله هم به صورت انفرادی و هم بصورت گله­ایی به شما کمک خواهد کرد.پایه و اصول برنامه تولید گزارش های مناسب و مرتبط با گله می باشد که به شما در مدیریت مزرعه (تولید، و برنامه ریزی) کمک می کند. این برنامه با تولید گزارش های مختلف و مورد نیاز مانند لیست حیوانات، موجودی، گزارش های آماری، نمودار و غیره قادر است کلیه کارهای روزانه را مدیریت و عملکرد گله را نمایش دهد. و همچنین کاربر قادر است گزارشها را تغییر یا  براساس نیاز طراحی و تهیه نماید.

 

ویژگی های نرم افزار جامع مدیریت پرورش گاو شیری

کاربری آسان

استفاده از این برنامه از هر برنامه دیگر آسانتر و راحتر می  باشد.شما می توانید هم با موس و هم با صفحه کلید از برنامه استفاده نمایید. نمایش همه گزارشات قبل از چاپ و تولید گزارش دلخواه از دیگر ویزگی های این نرم افزار می باشد. کلیه رویدادها در برنامه به چندین طریق قابل ذخیره کردن می باشد.

اعتماد بیشتر:

شما می توانید با مرکز پشتیبان و وب سایت شرکت پردازشگر مزرعه ارتباط داشته باشید و مشکلات و مسائل خود را بیان کنید و هر مشکل یا سوالی حداکثر تا ۴۸ ساعت برطرف می شود.

 

آنالیز قوی اطلاعات:

نرم افزار با داشتن بیش از ۲۰ سال سابقه بیشتر گزارش های مورد نیاز شما را تولید و در اختیار مشتریان قرار داده است و همچنین شما قادر هستید هر نوع گزارشی را که نیاز داشته براساس هزاران پارامتری که برنامه در اختیار شما قرار داده است طراحی و تولید نمایید.

 

ثبت دیجیتال اطلاعات:

نرم افزار مدیریت گاو شیری برای اولین بار در کشور قادر است سیستم ثبت دیجیتال اطلاعات (هندهلد) را بخوبی پشتیبانی کند. این قابلیت ضمن کاهش زمان در ورود اطلاعات باعت کاهش حداکثری خطا در مزرعه می شود زیرا اخرین اطلاعات ثبت شده را در هندهلد نمایش داده و از بروز هر گونه خطا جلوگیری می نماید.

سیستم ثبت و شناسایی دام ها از طریق تکنولوژِی RFID

این نرم افزار همچنین قابلیت پشتیبانی و شناسایی دام ها را براساس این سیستم دارد.


سخت افزار و شبکه

بخش سخت افزار و شبکه گروه مرغانه با هدف رهیافت های جامع و خدمات تخصصی در زمینه علوم رایانه‏ای بر مبنای متدولوژی‏های نوین انفورماتیک و سیستم‌های حفاظتی در حال فعالیت می‏باشد. این بخش با بهره‏مندی از کادر فنی متشکل از چندین کارشناس کامپیوتر و الکترونیک با بیش از ۱۰ سال تجربه که از سالیان گذشته در این حرفه به فعالیت پرداخته‌اند، سعی در انجام پروژه‌های خود نموده و رسالت همیشگی خود را ارائه راه‌حل های مناسب و در خور نیاز مشتریان می‌داند. ما مفتخریم تا در حوزه فناوری اطلاعات به عنوان یاری همراه در زمینه مشاوره، طراحی و پیاده سازی پروژه ها، خدمتگزاری و سرویس دهی به مشتریان گرامی را عهده‏دار باشیم.

 

گستره فعالیتها :

ساختار گروه مرغانه با دیدگاه گسترش فعالیتهای تحقیق و توسعه IT در کشور و پیاده‏سازی و ارائه مناسبترین راهکارهای فنی با رعایت استانداردهای بین‌المللی به همراه انجام کلیه خدمات پشتیبانی و آموزشی به مشتریان خود شکل گرفته و با هدف گیری بلند توسعه تکنولوژی مدرن ارتباطی مورد نیاز کشور، می‏کوشد تا در این مقطع حساس در امر سازندگی و توسعه اقتصادی و صنعتی کشور عزیزمان ایران به سهم خود ایفای نقش نماید. بخش سخت افزار و شبکه افتخار دارد خدمات زیر را به کلیه شرکتها و موسسات ارائه نماید:

 

 • · طراحی و راه اندازی شبکه های کامپیوتری
 • · طراحی و اجرای سیستم‌های حفاظتی و امنیتی ( از جمله دوربین مدار بسته)
 • · عقد قراردادهای تامین و پشتیبانی شبکه های کامپیوتری
 • · طراحی، اجرا و تامین پهنای باند شبکه های اینترنت و اینترانت
 • · مشاوره و اجرای طرح های امنیت شبکه
 • · شناخت و طراحی پلات فرم های مورد نیاز و بکارگیری طرح های کاربردی و قابل توسعه مطابق با استانداردهای شبکه
 • · طراحی و تامین تجهیزات سخت افزاری مورد نیاز
 • · عرضه، ارتقاء و تعمیر انواع کامپیوترهای حرفه ای


بهینه سازی سایت برای موتور جستجو (SEO)

بهینه سازی سایت برای موتور جستجو (SEO)

موتور های جستجو یا Search Engine  ها سایت هایی هستند که وظیفه آنها جمع آوری اطلاعات از سطح اینترنت و راهنمایی کاربران به سوی سایت های مورد نظر است. بدین منظور آنها از یک نرم افزار مخصوص بنام روبوت استفاده می کنند. یه این نرم افزار خزنده نیز گفته می شود. و وظیفه آن پیمایش اینترنت و ارسال اطلاعات صفحات برای نرم افزار دیگری است که وظیفه اش طبقه بندی و مرتب سازی اطلاعات است.

مبحث بهینه سازی سایت برای موتور جستجو (Search Engine Optimization) قدرتمند ترین ابزار ترافیک ساز برای سایت های اینترنتی می باشد و مهم ترین توانایی آن جذب مخاطبان واقعی سایت می باشد.  امروزه تخمین زده میشود که حدود ۸۵ % از بازدیدهای سایت توسط موتورهای جستجوگر فراهم می شوند. قابل ذکر است که تعداد جستجوهای انجام شده در گوگل بیش از ۶ برابر جستجوهای انجام شده در موتورهای جستجوی دیگر است.

معمولا سایت هایی از این ترافیک بهره خوبی می برند که جایگاه آنها در صفحه اول نتایج جستجوگر ها باشد.

 

در استراتژی بازاریابی اینترنتی چه رویکردی دارید؟

 • · آیا کلید واژه های مناسب برای زمینه فعالیت خود انتخاب کرده اید؟ کافی نیست که بدانیم افراد معمولا چه کلیدواژه هایی را جستجو می کنند، بلکه باید بدانیم کدامیک متداول تر است؟
 • · آیا نام مناسب دامین خود را انتخاب کرده اید؟ عنوان صفحه نخست سایت شما چطور؟
 • · آیا به فکر دریافت لینک از سایت های معتبر و پر بازدید هستید؟
 • · آیا محتوای سایت شما مرتبط با کلمات کلیدی تجارت شماست؟
 • · رتبه شما در گوگل چیست؟ در کجای فهرست گوگل قرار دارید؟
 • · آیا می دانید با ایجاد چه تغییراتی در رتبه های بالاتر قرار می گیرید؟
 • · آیا به محتوای سایت خود توجه دارید؟

 

ما با استفاده از اصول و قواعد موتورهاى جستجوگر ، مى توانیم زبانى مشترک با آنها داشته باشید. ما با بهره گیری از این زبان مشترک می توانیم سایت های شما را بهینه سازی کرده وآنگاه سایت شما حتى مى تواند در صدر نتایج جستجو قرار بگیرد. به این رتبه ها، رتبه هاى عادى (طبیعى) موتور جستجوگر مى گویند.

امروزه SEO به عنوان ابزار اصلى بازاریابى الکترونیک و خود یک تخصص بسیار تعیین کننده است. تخصصى که امروزه بصورت جدی در حیطه بازاریابی، حائز نقش عمده ای است. شما نمى توانید برای سایت خود رتبه برخی موتورهاى جستجوگر را خریداری کنید. بلکه بایستی با استفاده از SEO این رتبه ها را با هنرمندی از آن خود کنید.

آمار ها نشان می دهند که در موتور جستجوی گوگل نتایج بهینه سازی طبیعی در حال رشد است و نتایج حاصل از تبلیغات غیر رایگان گوگل در حال کاهش می باشد. به عبارت دیگر، اگر ۱۰۰ نفر در گوگل به جستجو بپردازند، تنها ۵ نفر آنها روی یک نتیجه غیر رایگان کلیک می کنند!

اگر روزانه ۱۰۰ نفر روی آگهی شما در Addwords کلیک کنند، رقیب شما که رتبه اول آگهی های رایگان را در اختیار دارد، روزانه ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ کلیک دریافت می کند.

وقتی یک کاربر اینترنت به صورت آنلاین بدنبال کالایی برای خرید و یا کسب اطلاع می باشد. نخستین جایی که به آن مراجعه می کند ، موتورهای جستجو خواهند بود. و بخت با فروشندگانی است که جایگاه سایت آنها در موتور جستجو بهتر باشد.

گرچه امروزه فروشگاه های اینترنتی زیادی هستند که طیف گسترده ای از کالا ها را به فروش می رسانند اما همچنان رقابت سختی برای بالابردن سایت های فروش کالا در موتور جستجو وجود دارد.

امروزه بازاریابی به کمک موتورهای جستجو نقش بسیار مهمی در یافتن بازار هدف دارد این جمله معروفی است که : ( اگر گوگل به شما لبخند بزند ، بازار به شما لبخند خواهد زد !)

می توان سه فاکتور اصلی را برای رتبه بندی سایت در موتور جستجو بر شمرد:

۱ . محتوا و مندرجات سایت (کلمات کلیدی یا کلیدواژه ها)

۲ . لینک ها (پیوندهای) ورودی خروجی

۳ . نوع صفحه ها و شگردهای طراحی سایت

البته هریک از فاکتورهای بالا ، نکات بسیار زیادی را در بر میگیرد .

برخی از کارهای مهمی که برای بهینه سازی می بایست انجام داد عبارتند از:

به تدریج و گام به گام جلو رفتن، صبر و حوصله ، بروز رسانی و گنجاندن مطالب تازه بصورت مداوم، حذف لینک های خراب و پیوندهای شکسته و بکار بردن کلیدواژه های مناسب.

تشخیص درست و کاربر پسند کلمات کلیدی، استفاده درست و منطقی و توزیع مناسب این عبارت ها در صفحه، بازنگری و تغییر در صفحات و پیگیری (Trace) کردن اثر آن بر حجم بازدید ها.

استفاده مناسب از لینک ها و پیوندهای ورودی و خروجی
توزیع کلمات و واژگان در صفحه، توزیع (Distribution) در اینجا معنایی نزدیک به معنای آن در علم آمار دارد. یک کلمه جستجو شده توسط کاربر در بخش های مختلفی از صفحه ممکن است وارد شده باشد. و تعداد و چگونگی تکرارهای آن یک فاکتور بسیار مهم در رتبه بندی است.

توزیع بندی درست کلمات و واژگان کلیدی اغلب یک استراتژی موفق برای SEO است و معمولا آثاری بهتر از مبادله لینک خواهد داشت.

ناگفته نماند اگر سایت شما قسمتی برای مقاله ها و مطالب مربوط به محتوای خود داشته باشد شما گام بزرگی برداشته اید. زیرا مقاله یعنی جایی برای کاربرد درست کلمات کلیدی و تکرار مناسب آنها. ضمن اینکه این کار سایت شما را حرفه ای تر جلوه می دهد و در هر زمینه ای که فعالیت دارد شما را نیز پرتوان تر و قوی تر نشان میدهد.
استفاده از نقشه سایت :

از موارد دیگری که برای معرفی سایت برای موتورهای جستجو می بایست رعایت شود استفاده از نقشه سایت  است. نقشه سایت فایلی است در میان بقیه فایلها که موتور جستجو را از همه صفحاتی که در وب سایت شما وجود دارد مطلع می سازد. به عبارت دیگر موتور جستجو را از جزئیات اطلاعات درباره محتویات وب سایت شما باخبر می سازد.

هرچند نقشه سایت عمدتا برای بهبود پروسه indexing سایت توسط موتور جستجو استفاده می شود، همچنین می تواند برای ایجاد دسترسی به صفحات خاص سایت استفاده شود. برای مثال، صفحاتی که از طریق منوهای سایت در دسترس نیستند می توانند توسط موتورجستجو index شوند.

نقشه سایت برروی روش نرمالی که روبوت های Crawler صفحات شما را index میکنند تاثیری ندارد ولی دیده شدن و در دسترس بودن  محتوای شما را افزایش می دهد.

داشتن نقشه سایت، ایندکس شدن صفحات خاص را تضمین نمی کند، همچنین روی Page rank نیز تاثیر ندارد.

ما تعدادی از سرویس های SEO را که می توانند به شما در دستیابی به رنکینگ بالا در موتورهای جستجو کمک کنند، ارائه می دهیم. این سرویس ها در لیست ذیل همراه با نتایج هر یک آمده است.

 

سرویس های ارائه شده

آنالیز کلمات کلیدی

طراحی و بهینه سازی سایت

ارسال به دایرکتوری وب

ارسال به موتور جستجو

بهینه سازی کد

 

 

گروه طراحی و بهینه سازی مجموعه ما می توانند با پیاده سازی تکنیکهای بهینه سازی در طراحی سایت ونیز بهینه سازی سایت های موجود ، شما را در دستیابی به اهداف بازار یابی اینترنتی یاری نمایند ، تا بدین وسیله سامانه اینترنتی شما در بازار رقابتی موتورهای جستجو نمود بهتری داشته باشد و ترافیک بیشتری را جذب نماید. به تعبیر دیگر به ازای کلمات کلیدی که جستجو می شود در صفحات بالاتری قرار بگیرد و بیشتر در معرض دید مخاطبین و افرادی که به دنبال جستجوی محصول یا سرویس دهی شما می باشند قرار بگیرد.

تیم طراحی و بهینه سازی سایت های اینترنتی گروه مرغانه مفتخر است کلیه مراحل، فرآیندها و خدمات ذکر شده را که تجربه پیاده سازی آن را بدست آورده است به صورت تخصصی جهت سایت مجموعه شما طراحی و اجرا نموده تا بدین وسیله بازدهی و درآمدسازی سایت شما بطور محسوس و چشم گیری افزایش دهد.

 

تیم طراحی و بهینه سازی سایت های اینترنتی

 


 

Text Box: سرویس های ارائه شده آنالیز کلمات کلیدی طراحی و بهینه سازی سایت ارسال به دایرکتوری وب ارسال به موتور جستجو بهینه سازی کد

 

 

 

 


طراحی سایت

در رقابت جهانی، سایتی موفق تر است که بیشترین و کاملترین نکات فنی و تخصصی در طراحی سایت و بهینه سازی سایت را رعایت کرده باشد و معیارهای سایت استاندارد به لحاظ فنی از جنبه های مختلف را برآورده کند و به راحتی بتواند کاربران بیشتری را به سمت خود جذب نماید. تیم طراحی سایت ما با بهره گیری از دانش تخصصی کارشناسان این حوزه و استفاده از ابزارهای تخصصی این زمینه قادر است کلیه نیازهای مشتریان گرامی را در طراحی و توسعه سایت های اینترنت و سیستم های تحت وب اینترانت های داخل سازمانی برآورده سازد.

طراحی سایت حرفه ای؛ استفاده از تکنیک های روز در طراحی و بهینه سازی سایت

طراحی سایت یکی از مواردی است که اگر به صورت تخصصی اجرا نشود نمی توان انتظار داشت سایت ما در مراحل بعدی نیز با موفقیت به فعالیت خود ادامه دهد.

رقابت بین سایت های مختلف روز به روز بیشتر می شود و خدمات و امکاناتی که ارائه می دهند هر روز متنوع تر و کامل تر می گردد. در این میان تنها وب سایت هایی قادر خواهند بود در مسیر خود موفق باشند که به عنوان یک سایت با امکانات مدرن، طراحی و مدیریت گردند.

انواع سایت های قابل اجرا:

 • · سایت های تجاری( هدف سایت: تجارت الکترونیک؛ فروشگاه اینترنتی؛ تجارت از طریق وب)
 • · سایت های معرفی خدمات و محصولات
 • · سایت های خبری و اطلاع رسانی
 • · وب سایت شخصی
 • · اینترانت های داخل سازمانی؛ نرم افزارهای داخل سازمانی که بنابرنیاز بصورت Web based طراحی و اجرا شوند.

انواع خدمات قابل ارائه

 • · راه اندازی فروشگاه اینترنتی متناسب با نیاز شما
 • · ایجاد نرم افزار Web based
 • · معرفی محصولات
 • · مدیریت محتوای سایت ( Content Management System )
 • · خبرنامه
 • · سیستم عضویت و اعضاء
 • · Forum
 • · گالری
 • · طراحی سیستم پایگاه داده و گزارش گیری
 • · برنامه نویسی سفارشی
 • · و . . .

تکنولوژی های مورد استفاده:

Programming And DataBase

Asp.Net, C#
MS SQL Server
CSS
Silverlight
Flash, ActionScript

Open Source:

Joomla

wordpress

User interface:

Templates

From Scrach Design: Customized UI Design


برخی امکانات نرم افزار مدیریت مرغداری

تعاریف پایه مرغداری و ورود اطلاعات هر یک از آنها در سیستم
•    شرکت: فرم ورود اطلاعات پایه شرکت مرغداری
•    فارم: اطلاعات پایه فارم های شرکت – امکان تعریف چندین فارم
•    ذینفعان: ورود اطلاعات کلیه ذینفعان حقیقی یا حقوقی مربوطه، ذینفعان عبارتند از همه افرادی که به نحوی با تجارت شما در ارتباط هستند اعم از: مشتریان، تامین کنندگان مواد اولیه، پرسنل و . . .
•    پرسنل: ورود اطلاعات کلیه پرسنل فعال در مجموعه (گروه بندی و رده بندی و . . . )
•    تامین کننده: ورود اطلاعات کلیه تامین کنندگان
•    مشتری: ورود اطلاعات کلیه مشتریان – که زیرمجموعه ذینفعان هستند.
•    کالا: ورود اطلاعات کلیه کالاهای شرکت – نام، کد، واحد اصلی و فرعی و . . .
•    انبار: ورود اطلاعات انبارهای مورد استفاده برای نگهداری کالاها – امکان تعریف بی شمار انبار با امکان دسته بندی
•    انتساب کالا به انبار: فرم اطلاعات لازم برای انتساب کالاهای تعریف شده موجود به انبارها
•    سالن: ورود اطلاعات کلیه سالن های فارمها
•    نژاد: ورود اطلاعات کلیه نژادهای مرغ – امکان ثبت کاتالوگ هر نژاد جهت انجام مقایسه و کنترل
•    گله: ورود کلیه اطلاعات دوره ها
•    انتساب سالن به گله: انتساب سالنهای موجود به گله – بصورت کاملا آزاد
•    فرمول ساخت دان: اطلاعات انواع فرمول و تعاریف آنها
•    انواع واکسن: ورود اطلاعات کلیه واکسنهای مورد استفاده، و زمان مصرف آنها در هر گله

ورود و ثبت اطلاعات عملیات اصلی در مرغداری از جمله :
•    تولید: ورود اطلاعات روزانه تولید، مقدار دان مصرفی، و جزئیات اطلاعات آماری تولید
•    رسید انبار: ثبت رسیدهای کالاهای ورودی به انبار
•    حواله انبار: ثبت حواله های کالاهای خروجی از انبار
•    ساخت دان: ورود اطلاعات فرمول مربوط به تولید دان در صورتی تولید دان در خود واحد انجام می گیرد.
•    برگشت دان: اطلاعات دانهای باقی مانده از مصرف روزانه و برگشت به انبار – جهت محاسبه دقیق موجودی کالاها، محاسبه دقیق ضریب تبدیل
•    ارسال به حسابداری: برای تولید سندهای حسابداری عملیات مربوطه

انواع گزارش گیری های تفصیلی از سیستم
گزارشات شامل
•    موجودی کالا: نمایش گزارش موجودی انبار و موجودی کالا در انبار
•    کاردکس انبار: نمایش گردش کالا در انبار و مابین انبارها
•    تلفات: نمایش گزارش تلفات به تفکیک گله و سالن
•    آمار تولید: نمایش گزارش تولید به تفکیک گله و سالن و دورهای متفاوت زمانی
•    دان مصرفی: نمایش گزارش دان مصرفی به تفکیک گله و سالن و دورهای متفاوت زمانی
•    ضریب تبدیل: نمایش جزئیات ضرایب تبدیل به تفکیک گله وسالنها و دورهای متفاوت زمانی
•    کلی سالن: آمار کلی سالن ها در تاریخ گزارش گیری
•    کلی دوره: آمار کلی دوره ها در تاریخ گزارش گیری

امکانات کلی سیستم
لیست پرسنل تعریف شده در سیستم
لیست تامین کنندگان تعریف شده در سیستم
لیست مشتریان تعریف شده در سیستم
اطلاعات و تعریف کالاها برای قرارگیری درانبار
نوع کالا
لیست کالاهای انبار
تعریف انبار برای قرارگیری کالاها
تمامی کالا های فارم جاری
سالنهای هر فارم
اطلاعات و تعریف نژاد مرغ
وزن استاندارد نژاد، حداقل و حداکثر وزن استاندارد
لیست گله ها و سالنهای منتسب به آنها در سیستم
فرمولهای ساخت دان
شرح کالاهای فرمول مادر؛ لیست ترکیبات
بروز رسانی لیست از پایگاه داده
کاربری همزمان موازی شبکه ای از سیستم
ورود گزارش روزانه
اطلاعات جامع سالن و تولید
ثبت اتوماتیک حواله دان مصرفی در انبار
اطلاعا ت انواع تخم مرغ تولیدی اعم از تخم مرغ سالم، دوزرده، شکسته، و لمبه
آمار دان مصرف روزانه
برنامه ریزی و حفظ تاریخچه واکسیناسیون
لیست تمام رسیدهای انبار
لیست تمام حواله های انبار
گزارش گیری از گردش کالا در یک انبار
نمایش گزارش بصورت روزانه
نمایش گزارش بصورت هفتگی
تعیین روزهای گزارش گیری
تلفات سالن
نمودار تعداد تلفات به تفکیک روز
درصد تلفات به تفکیک روز
تلفات تجمیعی
آمار دقیق تولید
تولید به تفکیک روز
نمودار درصد تولید
آمار مصرف دان و گزارش
مقدار دان مصرفی روز
سرانه مصرف دان
نمودار سرانه مصرف دان
نمودار مصرف دان
آمار کلی مقدار دان مصرفی برای هر مرغ دربازه انتخابی
میانگین مصرف دان دربازه انتخابی
تعداد مرغ در پایان بازه گزارش گیری

امکانات دیگر در کار با فرم ها
فیلتر نمودن براساس داده های فیلدها
مرتب سازی لیست
نمایش ستونهای انتخابی مورد نظر
امکان افزودن، حذف، ویرایش، بروز رسانی رکوردها

نرم افزار مرغداری مرغانه


مروری بر نحوه انتقال بیماری برونشیت عفونی

ویروس بیماری برونشیت عفونی به سرعت در میان طیور منتشر میشود . پرندگان مستعد به این بیماری که در اطاقی با پرندگان بیمار نگهداری شده بودند ، پس از بیست و چهار ساعت نشانه های بیماری را بروز دادند . ویروس عامل این بیماری پس از بیست و چهار ساعت از بورس ، کلیه ها ، ریه ها ، و نای پرندگان آلوده به این بیماری جدا گردیده است . این جداسازی در هفتمین روز آلودگی استنشاقی این پرندگان صورت پذیرفت .
میزان ویروس جداشده به مرور زمان کاهش یافته و با توجه به گونه ویروس متفاوت میباشد . اما بایستی توجه داشت مواردی ثبت شده است که ویروس عامل این بیماری در چهارده و بیسست هفتگی پس از گذشت بیماری از طیور جدا گردیده اند . بروز مجدد ویروس عامل بیماری برونشیت عفونی ( IBV ) در مرغهایی که هفته ها عاری از این ویروس بوده اند بر اثر تلقیح در یکروزگی نیز گزارش شده است .
ویروس عامل این بیماری توسط Swab در سن نوزده هفتگی از ترشحات نای و کلوآک جدا گردیده است . طبیعت مقاومت ویروس عامل این بیماری نامشخص باقی مانده است اگرچه کلیه ها یکی از محلهای ذخیره ویروس عامل این بیماری و مقاومت آن میباشد .
اخیرا به اثبات رسیده است که ویروس واکسن IBV در ارگانهای مختلف داخلی برای یکصد و شصت و سه روز یا بیشتر زنده باقی می ماند . در خلال این دوره ، ویروس ممکن است بصورت دوره ایی در مدفوع و ترشحات بینی پخش شود .
گزارشهای ارائه شده از پخش دوره ایی و کوتاه مدت این بیماری گواه بر پتانسیل خطر انتقال گله به گله از طریق افراد و یا تجهیزات آلوده میباشد . اگرچه گزارشهایی نیز مبنی بر جداسازی ویروس از تخم مرغها ، چهل و سه روز پس از بهبود طیور داده شده است . جالب آنکه برخی از جوجه های هچ شده از این تخم مرغها کاملا عاری از ویروس بیماری برونشیت عفونی یا IBV بوده اند .
شدت و میزان شیوع این بیماری از طریق هوا در میان گله ها نامشخص است . حاملین نیز بعنوان فاکتوری مشخص در شیوع این بیماری دسته بندی نشده اند .

منبع :

Disease Of Poultry , 11Th Edition


آزمایشات سرم شناسی :

همانگونه که در مباحث قبلی نیز اشاره گردید ، علاوه بر آزمایش TA ، سایر آزمایشات سرم شناسی چون RA ، WB و MA نیز گسترش یافته است . به طور حتم ، تمامی آزمایشات ذکر شده ، در شناسایی ناقلین این بیماری موثر واقع خواهند شد .
آزمایش MA بر اساس آزمایش TA صورت می پذیرد و مزیت های فراوانی را با قیمتی پائین تر ارائه می دهد . این در حالیست که NPIP ، ۴ روش آزمایش استاندارد TA ، WB ، RS و MA را برای بررسی سالمونلاهای یاد شده در جوجه ها ، مورد تائید قرار داده است . در میان آزمایشات یاد شده ، تنها آزمایش WB ، برای سنجش این اجرام بیماری زا در بوقلمون ها ، رضایت بخش نیست .
اما توجه داشته باشید که آزمایشات فوق ، پس از آن که جوجه ها و بوقلمونها در سن ۱۶ هفتگی زندگی خود به حداکثر میزان ایمنی زایی دست یافتند ، کارایی فراوانی خواهند داشت . این در حالیست که آزمایش الایزا نیز در جهت بررسی وضعیت PD و FT در گله ها ، در دسترس میباشد .
از سوی دیگر ، نوعی آزمایش متفاوت WB ، در کشور ژاپن و به منظور استفاده روزمره رواج یافته است که با اصول این آزمایش در ایالات متحده آمریکا ، متفاوت است . آنتی ژن مورد استفاده در این آزمایش ، از رشد محیطی در سیستم محیط Broth حاصل میشود . تحت چنین شرایطی ، در جهت تضمین توانایی آگلوتیناسیون ، ممکن است نیازمند مخلوط نمودن قطعات باشیم .
اما گواهی نهایی آزمایشات سرم شناسی این بیماری ها را بایستی با یک یا چند آزمایش باکتری شناسی مورد تائید قرار داد . در صورتی که در یک گله ، تنها واکنش های مشکوکی مشاهده شده است ، برخی از پرندگانی که احتمال آلودگی آنها بالاتر است را باید به منظور بررسی های مجدد از طریق آزمایشات باکتری شناسی ، به یک آزمایشگاه مجهز ارسال نمود .
توجه داشته باشید که در آزمایشات معمول ، نبایستی گله ایی را تنها بر اساس واکنش های مشکوک یا نامشخص ، به عنوان گله آلوده در نظر گرفت . این امر نیز به آن دلیل میتواند باشد که چنین واکنش هایی ممکن است در نتیجه سایر بیماری های شبیه به آلودگی با سالمونلا پلوروم یا سالمونلا گالیناروم ، باشد .

واکنش دهنده های غیر از گالیناروم و پلوروم :
واکنش دهنده های غیر از گالیناروم و پلوروم ، عموما سبب بروز مشکلاتی در تفسیر نتایج میشوند . این مبحث از آن جائی مطرح میشود که آنتی ژن های باکتری های مختلف شباهت زیادی به آنتی ژن های فوق داشته و ممکن است سبب تولید پاسخ آگلوتینین شوند .
تاکنون ، گزارش های زیادی مبنی بر بروز واکنش هایی با آنتی ژن های غیر از پلوروم منتشر شده است . بر اساس تحقیقات به عمل آمده ، این نکته به اثبات رسیده است که بیماری با کلی فرم ها ، میکروکوکسی و استرپتوکوک ها ، بخصوص اجرامی که در گروه D جدول لانسفیلد قرار می گیرند ، مسئول درصد بالایی از واکنش های غیر از پلوروم در جوجه ها هستند .
بیماری با سایر باکتری ها همانند Staphylococcus epidermitis ، Micrococcus Spp ، Aerobacter aerogenus ، Proteus Spp ، اشرشیا کولی و گونه های arizonae ، providential و سیتروباکتر نیز مسئول بسیاری از واکنش های غیرپلوروم بوده اند . این در حالیست که به نظر می رسد ، سایر سالمونلاها بخصوص انواعی چون سالمونلا انتریدیتیس که در گروه D لانسفیلد قرار می گیرند ، مسئول برخی از واکنش های متقاطع خواهند بود .
میزان واکنش دهنده های غیرپلوروم ، از نظر میزان در گله متفاوت بوده و در برخی موارد ، تا بیش از ۳۰ یا ۴۰ درصد نیز می رسند . اما از سوی دیگر ، خصوصیات آگلوتیناسیون نیز متفاوت بوده و بر روی نتایج تاثیرگذار میباشد .
در خلال بررسی های باکتری شناسی ، واکنش دهنده های تفریقی و مشخص کننده ، تنها روش قابل بررسی وضعیت بیماری در یک گله بوده و بطور معمول ، تنها روش مشخص نمودن و تفریق سالمونلا پلوروم و گالیناروم از یکدیگر میباشند .

برنامه کنترل جهانی :
NPAIP ، جزئیات خاص و ضوابط و معیارهای فراهم سازی و پرورش گله های عاری از سالمونلا پلوروم و تیفوئید را در مزارع پرورش طیور و همچنین ، هچری های ایالات متحده را مشخص ساخته است . این ضوابط و معیارها بر اساس مزرعه بوده و اقدامات مدیریت هچری و پایش سالیانه تمامی یا بخشی از گله را نیز شامل میشوند . چنین اقداماتی ، از ارتباط مستقیم یا غیرمستقیم این اماکن با تجهیزات آلوده جلوگیری می کند .
اگر در یک مزرعه ، اقداماتی در جهت عاری نمودن گله از درگیری با سالمونلا صورت پذیرفته است ، بایستی به مدت ۲ تا ۴ هفته ، گله را بصورت مداوم ، تحت پایش قرار داد . این پایش بایستی تا زمانی ادامه یابد که دو آزمایش متوالی از گله که با فاصله ۲۱ روز از یکدیگر صورت می پذیرند ، منفی شوند .
بر اساس بررسی های صورت پذیرفته ، این نکته به اثبات رسیده است که بیماری فوق را میتوان از طریق انجام آزمایشات دوره ایی کوتاه مدت ، محدود نمود .
بطور معمول ، ۲ تا سه بار ارسال نمونه جهت شناسایی موارد درگیری در یک گله ، کافی خواهد بود . این در حالیست که بیماری ، به رشد و گسترش خود در گله ادامه خواهد داد .

1 2 3 9